organOtevřený kůr se vrací!

Nenechte si ujít komentované prohlídky barokních varhan

19. červenec (st) – poslední volné termíny 10.00 a 11.00.

 
 
Zajímá vás historie varhan? Pak nepřehlédněte tuto novou nabídku. Loretánské varhany jsou vyhledávaným koncertním nástrojem. Chcete-li se o nich dozvědět více a navíc se dostat do míst, kam normálně návštěvníci nemohou, neváhejte využít tuto výjimečnou možnost! manual

Historií varhan vás provede odborník na slovo vzatý, hudební redaktor, publicista a pedagog Radek Rejšek. Těšit se můžete samozřejmě i na ukázky varhanní hudby. Součástí komentované prohlídky kůru bude i nahlédnutí na nově zrestaurovanou levou oratoř, která běžně není návštěvníkům přístupná. Oratoř vznikla pro Marii Markétu hraběnku z Valdštejna, velkou podporovatelku Lorety i kapucínského řádu. Krásný vzdušný prostor mohla využívat při bohoslužbách tato štědrá donátorka jako poděkování za to, že financovala rozšíření původní kaple Narození Páně na kostel. Časem byla oratoř zbavena svého původního vybavení a sloužila jako skladiště. Nyní je rehabilitovaný prostor opět důstojným místem.

IMG 3414

začátky prohlídek vždy v 9:00, 10:00, 11:00, 14:00 a 15:00. Sraz účastníků 10 min. před zahájením prohlídky u hlavního vchodu do Lorety. Upozorňujeme, že max. počet návštěvníků je 20 v rámci jedné prohlídky. Prohlídku je možné si předem rezervovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Cena komentované prohlídky 100,-Kč.

>> mohlo by vás také zajímat: