hudec1Večery u kapucínů - 6. listopadu

První listopadovou středu jste srdečně zváni do refektáře kapucínského kláštera naproti Loretě. Přijďte si poslechnout koncert Kalabis Quintetu
a zároveň podpořit dobrou věc!

Benefiční koncert se koná jako obvykle v 19:00 hodin v barokním klášterním refektáři naproti Loretě. Během večera vystoupí dechové kvinteto Kalabis Quintet.
Kalabis Quintet založily v roce 2012 pod pedagogickým vedením Štěpána Koutníka studentky pražské Akademie múzických umění. Soubor hrající ve složení Zuzana Bandúrová (flétna), Jarmila Vávrová (hoboj), Anna Sysová (klarinet), Kateřina Kmínková (fagot) a Adéla Triebeneklová (lesní roh) se v srpnu 2014 zúčastnil mezinárodních interpretačních kurzů v rakouském Semmeringu, na kterých získal dvě speciální ceny: Cenu Viktora Kalabise a cenu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora. V souvislosti s tím uvedlo kvinteto v rámci slavnostního koncertu ve vídeňském sídle ORF s úspěchem skladbu Iši Krejčího. Mezi další významné úspěchy souboru patří 1. cena na Mezinárodní soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě (2014) a 3. cena na 8. ročníku mezinárodní soutěže dechových kvintet v Marseille Concours International de Quintette à vent, která se uskutečnila v únoru 2015. Na podzim 2017 Kalabis Quintet vystoupil v rámci koncertního cyklu skladatelského sdružení Konvergence, kde uvedl premiéru skladby Landscape: Hypnotic Pulsation Tomáše Pálky.

hudec2

Výtěžek benefice podpoří Domácí hospic Jordán, který poskytuje paliativní péči nevyléčitelně nemocným a jejich blízkým.

hudec3

jordan2

Bratři kapucíni se těší na vaši návštěvu!

ZDE si můžete stáhnout plakátek aktuálního benefičního koncertu.