Loreta Praha

Muzejní obchod

Náš muzejní obchůdek prošel proměnou

Na schodišti do patra ambitu najdete vchod do zbrusu nového muzejního obchůdku Lorety. Nenechte si ujít širokou nabídku knih, stylových suvenýrů, růženců, šperků z říčních perel a minerálů a dalších milých drobností.

 

Ať už k nám přicházíte jako turisté, abyste obdivovali dovednost a um barokních architektů, malířů, sochařů a zlatníků, nebo jste poutníci, kteří přicházejí na místo modlitby, nebo jako hudbymilovní návštěvníci koncertů a obdivovatelé barokní zvonohry, je vám většinou společné přání odnést si domů na památku nějakou drobnost, která by vám návštěvu Lorety připomínala.

Proto je tu náš nový muzejní obchod, který najdete na schodišti do patra ambitů. Až si prohlédnete spodní část areálu s kostelem a kaplemi a budete stoupat nahoru k expozicím, nemůžete jej minout. Nebo si jeho návštěvu nechte nakonec, až budete z patra odcházet plni dojmů z krás loretánských sbírek!


Má sice jen skromné rozměry, ale snažíme se jej naplňovat originálními drobnostmi, které potěší. Kromě tradičních pohlednic, plakátů, magnetů a "placek", u nás můžete koupit také Turistickou známku No. 2157 nebo pět různých druhů samolepících turistických vizitek.

Turistická známka Lorety No. 2157

Pro poutníky je v nabídce řada nejrůznějších růženců a ručně vyrobené svíce od sester klarisek-kapucínek ze Šternberka. Koupit zde samozřejmě můžete také oblíbený Kapucínský balzám, bylinnou tinkturu s antiseptickými a analgetickými účinky, která se vyráběla v lékárně kapucínského konventu na Hradčanech od poloviny 17. století až do roku 1950.

V nabídce nechybí široká nabídka knížek, katalogy loretánských výstav v české i anglické jazykové verzi nebo poslední rozšířené vydání průvodce po Loretě, v němž nechybí informace o nově objevených malbách v kryptě pod kostelem Narození Páně a o nově vystavené části Loretánského pokladu (průvodce nabízíme v osmi jazykových verzích a lze jej koupit pouze v Loretě).

V loretánském kostele jsou všem zdarma k dispozici svaté obrázky s motivem P. Marie Loretánské. Pokud byste si chtěli z Lorety odnést něco skutečně výjimečného a cenného, doporučujeme vám umělecké reprodukce dvou poutních odznaků P. Marie Loretánské z Loretánského pokladu. Oba reliéfy jsou zhotoveny ručně z postříbřené mědi galvanickou metodou a věrně kopírují své předlohy, vystavené v loretánské klenotnici. Obchůdek nabízí také řadu originálních šperků, jejichž materiály jsou inspirovány zlatnickými díly pokladu: pravé říční perly, minerály, perleť, vzácná dřeva.

Poutní reliéf P. Marie Loretánské

Nabídka muzejního obchodu nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky Lorety. Pro děti jsou připraveni malí plyšoví medvíci, zvláštní druh "Ursus Lauretanus", kreativní rodiče holčiček ocení vystřihovací omalovánku s oblékací "Panenkou Marií Loretánskou", kterou lze převléci do čtyř různých šatiček a ozdobit ji dvěma korunkami. Nechybí dětská obrázková knížka "Dvě legendy o Loretě" z nakladatelství Meander.

V nabídce jsou také nejrůznější bločky s historickými motivy a pro starší děti třeba originální tužky, které lze koupit pouze v Loretě: nabízíme je jednotlivě i v dárkových sadách, jako "Archivní edici" s motivy z barokních rukopisů a "Textilní edici" s motivy zdobných barokních textilií, většinou rouch P. Marie Loretánské.

Dobrá zpráva pro všechny milovníky krásných drobností – od listopadu bude obchůdek otevřen již každý den, a to v časech 10-12 a 13-17 hodin!

(změna otevírací doby vyhrazena z provozních důvodů)