Loreta Praha

Přímý přenos slavnostního koncertu

Přímý přenos slavnostního koncertu

20. května v 18.00
vokální soubor Bohemia Voice
a nová melodie zvonohry v premiéře

Ještě ze zavřené Lorety se bude vysílat v přímém přenosu na TV Noe a jako livestream na sociálních sítích. Rozhovory o změně melodie zvonohry, o hudební historii Lorety ... moderuje Pavel Anděl.

20. května bude sice Loreta ještě pro veřejnost uzavřena (otevřít bohužel můžeme až v pondělí 25. května), ale v 18.00 zde začne slavnostní koncert u příležitosti premiéry nově nastavené melodie automatu loretánské zvonohry. Koncert se sice bude odehrávat bez diváků, ale nezoufejte, budete jej moci sledovat živě ve vysílání TV Noe, a také jako livestream na sociálních sítích: FB Lorety, Miluju Prahu, Koncert pro milion, Televize Černá Kukla, iDnes, Česká televize, Český rozhlas.

Koncert pěveckého kvarteta Bohemia Voice se bude odehrávat přímo v nádvoří pražské Lorety. Oslavíme staronovou píseň na loretánské zvonohře – některé písně budou doprovázené zvonohrou, na kterou bude hrát carillonneur Radek Rejšek.

Účinkují:
Elin Špidlová – mezzosoprán
Zuzana Seibertová – soprán
Lukáš Sládek – basbaryton
Bronislav Palowski - tenor

bohemiavoice1

V hodinovém vysílání zazní v premiéře nová melodie na automatu zvonohry. Kromě koncertu vokálního souboru jsou připraveny také rozhovory s hráčem na zvony Radkem Rejškem, který změnil melodii na loretánské zvonohře, br. Tomášem Pracným – kvardiánem hradčanského kláštera, Markétou Baštovou – kurátorkou pražské Lorety, Alenou Maršíkovou – muzikoložkou a varhanicí a Jiřím Hronem – houslařem a znalcem hudebních nástrojů. Koncert moderuje Pavel Anděl.

andel

milujuprahu logo

noe logo

kudyznudy RGB